English versionGerman versionEspa�olVi?t

Cesta do STC 2024

úspěch studentky naší školy

Milí spolužáci a učitelé, 14. prosince se odehrálo finále výběru do programu od Microsoftu s názvem Studentské Trenérské Centrum. Konalo se v budově pražské pobočky Microsoftu a sjeli se tam uchazeči ze všech koutů České republiky.

Studentské Trenérské Centrum (STC), je dvouletý program pro středoškoláky s vášní pro moderní technologie a touhou předávat své znalosti dál. V rámci programu se účastníci vzdělávají převážně v oblastech moderních technologií a soft skills. Studenta STC čeká 24 měsíců plných webinářů, online i offline akcí, přátelství a třeba i profesionálních certifikací.

Každý student se v programu zaškatulkuje do skupiny dle svého zaměření. Těmto skupinám se říká Action Groups a ty mají svého vedoucího, který se z řad studentů vyšplhal až na zkušeného mentora. Společně s ostatními ve skupině tvoří zajímavé projekty, kde se více ponoří do dané problematiky. Aktuálně program nabízí sedm AG skupin: Azure Programming, Azure IT Pro, Windows, Office 365, Power Platform, Minecraft a Marketing & Communications.

Do programu STC jsem se letos probojovala i já. Přijímací řízení se skládalo z online přihlášení, ve kterém se vyplňoval formulář se základními informacemi a motivaci a v rámci kterého se odevzdávalo krátké video na dané téma. Po dlouhém očekávání jsem dostala zprávu, že postupuju do finálového kola. Finále se skládalo z pohovorů s odbornou porotou, ve kterém se posuzují převážně vztah k moderním technologiím, growth mindset a motivace uchazeče. Součástí finále byly také různé přednášky od zaměstnanců Microsoftu, absolventů STC nebo dokonce i od samotných studentů programu. Na konci dne se vyhlašovaly výsledky a mé jméno, spolu s mnoha dalšími, bylo vyhlášeno.
Cesta do STC byla náročná, ale jsem velmi vděčná za tuto příležitost a už se nemohu dočkat na následující dva roky, které mě v programu čekají.

Studentka 2. ročníku
Barbora HájkováSdílet na Facebook
© 2014 GYMNÁZIUM JANA PALACHA PRAHA 1, s.r.o.
Pštrossova 13/203, 110 00 Praha 1
studijní obor: 7941K41
ochrana soukromí