English versionGerman versionEspa�olVi?t

Ohlédnutí na #KlimaStáže

Milí spolužáci, vážení učitelé, po více než půl roce skončil projekt KlimaStáže, který se zaměřoval na změnu klimatu, a kterého jsme se účastnily od jeho samého začátku v květnu 2023. Rády bychom se v tomto článku společně s Vámi ohlédly do minulosti, abychom Vám ukázaly, co jsme za posledních pár měsíců, týdnů a dnů zažily, a jaký to mělo význam.

V rámci projektu jsme navštívily například střešní zahradu budovy DRN, na rohu Národní a Mikulandské ulice, experimentální stanici Czech Globe v Domanínku, nebo odbor životního prostředí městské části Praha 3. Také jsme se zúčastnily programu pro druhé ročníky základních škol a gymnázia s názvem Stavitelé Města a zajely jsme se podívat do obce Buštěhrad, abychom se seznámily s jeho adaptační strategií. Konečně, v posledním měsíci ale neposlední řadě, jsme prožily promítání o Antarktidě s Janou Smolíkovou, novinářskou stហs Martinem Machem Ondřejem a krásné společné zakončení projektu v Křivoklátě.

KlimaStáže nás inspirovaly k motivaci lidí v našem věku, aby neztráceli naději. Se změnou klimatu se totiž ještě stále dá něco dělat, i když se jí už musíme začít také přizpůsobovat, a jako jednotlivci můžeme udělat více, než si možná myslíme. Přinejmenším se totiž každý můžeme vzdělávat.😊

K závěru obě můžeme říct, že jsme rády za možnost účastnit se KlimaStáží. Přinesly nám totiž znalosti i zkušenosti, které nám už nikdo nevezme. Děkujeme!

Studentky 2. ročníků

Viktorie Votrubová a Emma Rozálie ZelenkováSdílet na Facebook
© 2014 GYMNÁZIUM JANA PALACHA PRAHA 1, s.r.o.
Pštrossova 13/203, 110 00 Praha 1
studijní obor: 7941K41
ochrana soukromí