Gymnázium JANA PALACHA PRAHA 1 - učíme jinak
English versionGerman versionEspaňolVi?t

Juniorská univerzita LF UK Plzeň

účast naší studentky

Před několika měsíci jsem se rozhodla zapojit se do programu, který nabízela Univerzita Karlova v Plzni pro studenty středních škol, kteří uvažují o budoucí kariéře doktora nebo vědce.
Minulý víkend jsem se zúčastnila prvního termínu těchto přednášek. Byla jsem trochu nervózní, že se po cestě ztratím nebo že to bude nudné a nebo že zjistím, že se pro mě medicína vůbec nehodí a budu muset začít vymýšlet nový plán pro budoucí kariéru.
Naštěstí se téměř žádná z mých obav nenaplnila a ta jediná, která mi brání v prohlášení o naprosto dokonalém průběhu je ta, že jsem se samozřejmě ztratila.
Jakmile jsem se našla a posadila se do posluchárny, vzal si slovo sám rektor této univerzity a zasvětil nás do historie a budoucnosti této školy a vývoje medicíny obecně. Další přednášející byl prorektor, který mluvil o moderní technologii využívané v dnešní době a seznamoval nás se způsoby léčby různých nemocí. Poslední přednášející byl profesor, který nám objasňoval problematiku virových a bakteriálních onemocnění a minulou, současnou i budoucí léčbou těchto chorob.
Přednášky skočily a my měli stále dvě hodiny do konce programu, během kterých jsme navštívili nemocnici, ve které nám odborníci povídali o způsobech diagnostiky, výzkumu a přístupu k pacientům.
Na závěr nám studenti různých fakult referovali o jimi zvoleném oboru a průběhu života na škole v očích žáka. Zatleskali jsme, rozloučili jsme se a každý z nás odešel s hlavou plnou plánů a možností, které se nám tímto dnem otevřely.

Jolana Švabová
třída 1B


Sdílet na Facebook
© 2014 GYMNÁZIUM JANA PALACHA PRAHA 1, s.r.o.
Pštrossova 13/203, 110 00 Praha 1
studijní obor: 7941K41
ochrana soukromí