Gymnázium JANA PALACHA PRAHA 1 - učíme jinak
English versionGerman versionEspaňolVi?t

Náš Josef Končel se stal NEJLEPŠÍM ZÁSTUPCEM ŘEDITELE ČR 2018

GRATULUJEME

tz
Známe nejlepšího zástupce ředitele

Kreativní, nápadití, obětaví, pracovití, energičtí, důslední, erudovaní, ochotní, loajální, oddaní své práci, laskaví, spravedliví, pečliví a také skvělí organizátoři a manažeři – tak takoví jsou podle nominací držitelé Zlaté karabiny 2018, tradiční soutěže o nejlepšího zástupce ředitele školy. Nominovali především ředitelé škol, ale také pedagogické sbory, žáci, rodiče i zřizovatelé, a to od dubna do září. Napětí trvalo do 9. října, kdy na konferenci „o zástupcích pro zástupce“ v důstojném prostředí zastupitelského sálu Magistrátu Hlavního města Prahy převzalo za zvuku fanfár ocenění 5 „Supermanů mezi zástupci“, jak se vyjádřil jeden z členů poroty.

Zlatá karabina patří jednomu z nejdéle působících zástupců v rámci nominovaných – s panem ředitelem tvoří nerozlučný tandem již 25 let. Zcela zaslouženě zvítězil Josef Končel z Gymnázia Jana Palacha v Praze, který je přirovnáván k Franzu Josefovi (společnými znaky jsou dochvilnost, šetrnost a píle) a porotě se náramně líbilo motto nominace: „s naším Pepou není prohraných bitev“.

Stříbrná karabina putovala do Bakova nad Jizerou paní zástupkyni Věře Bartošové, která je podle slov paní ředitelky její „pravou rukou i nohou“ a druhou mámou pro žáky školy.

Bronzovou karabinu získal Martin Provazník ze Základní školy Strossmayerovo náměstí v Praze. V nominaci byla označen za klidnou sílu s humanistickým přístupem, i když při přebírání ceny podotkl, že klidně se tedy rozhodně necítí. Ze školy, která byla na pokraji zavření, vybudoval společně s panem ředitelem nejžádanější školu na Praze 7.

Cenu za mimořádný počin získali usměvavá a energická Radmila Laudová ze Základní školy Turnov, která pro školu organizuje neuvěřitelné množství akcí a Miloslav Zajíc z Gymnázia Mnichovo Hradiště, který je výjimečně schopným manažerem a tím umožňuje „rozlet“ paní ředitelce.

Nejen o fanfáry pro oceněné zástupce, ale také o slavnostní zahájení i ukončení konference, se postarali žáci ze ZUŠ Jana Hanuše.

Porotci se shodli, že vítězem soutěže byl ve skutečnosti každý nominovaný - dokazovaly to všechny ty krásné nominace, které jsme obdrželi. Nominovat do 6. ročníku Zlaté karabiny bude možné opět od 1. dubna 2019 a na slavnostní vyhlášení se sejdeme 15. 10. 2019 opět na Mariánském náměstí v budově Magistrátu Hlavního města Prahy.


Mgr. Jakub Běhounek
ICT koordinátor
2018-10-12
Sdílet na Facebook
© 2014 GYMNÁZIUM JANA PALACHA PRAHA 1, s.r.o.
Pštrossova 13/203, 110 00 Praha 1
studijní obor: 7941K41
ochrana soukromí