Gymnázium JANA PALACHA PRAHA 1 - učíme jinak
English versionGerman versionEspaňolVi?t

Sofie Najmanová

Sport: Jezdectví

Kategorie:
Parkur

Jezdecký klub:
JK Mariánovice

Trenér:
Kateřina Vašáková, Mirek Půlpán, Tjark NagelO sport jsem se zajímala již od dětství. Díky mojí mamce, která je trenérka sportovní gymnastiky, jsem s ní ve čtyřech letech také začala. V průběhu gymnastického období, ve kterém jsem se podívala i na Mistrovství ČR, jsem na chalupě objevila koně. V roce 2009 jsem úspěšně složila licenci na pony a začala trénovat s mojí současnou trenérkou Kateřinou Vašákovou. S tou začaly přibývat nejen výsledky, ale také velká spousta poníků. Za svého “životního” poníka považuji malou bílou Geru, která byla moje první parťačka, se kterou teď závodí moje mladší ségra Laura. Po získání jedné stříbrné a dvou bronzových medailí z MČR, po třech zlatých medailích za celorepublikový žebříček a po získání ocenění Naděje roku jsem v roce 2015 pony sport opustila. Zároveň jsem si ale v roce 2013 udělala licenci na velké koně a s mým prvním “opravdovým" koněm Taz Timesem jsem hned začala. Poníci šli stranou a začala přibývat velká spousta už jen těch velkých. I když se kvality koní velmi rychle zvyšují, za nejlepšího koně, co jsem zatím měla, považuji hřebce Stardana, se kterým jsem se v roce 2014 podívala poprvé na Mistrovství Evropy v italském Arezzu, kde jsem se dostala jako jediná z Čechů po 14 letech do finále. Od tohoto roku tedy patřím do “áčkového” reprezentačního týmu, se kterým jsem se od té doby na evropský šampionát podívala ještě dvakrát a to v roce 2015 (Rakousko) a 2017 (Slovensko).

Aktuálně trénuji ještě s dalšími dvěma trenéry a to s Miroslavem Půlpánem a s novým německýcm trenérem české juniorské reprezentace Tjarkem Nagelem, se kterým se náš tým bude připravovat na nadcházející sezónu a hlavně Mistrovství Evropy.

Pro další sezónu budu mít k dispozici 5 koní a to znamená velkou spoustu stráveného času ve stáji, takže mě ve škole moc nečekejte. :) Jen ježděním strávím 3-5 hodin denně a to nemluvím o práci kolem. Pravidelně trénuji v pondělí, v úterý a ve čtvrtek, v pátek většinou odjíždím na soustředění nebo na závody, které trvají celý víkend.Jezdecké úspěchy, kterých si cením:
Ocenění jezdec roku 2015, 2. místo v Diamond Tour Martinice,
1. místo v kvalifikačním kole CSIJ Jakubowice (Casanova S),
2. místo Grand Prix CSIJ Jakubowice (Casanova S),
3. místo Pohár Národů (Lexus),
2. místo MČR 2017 (Casanova S),
1. místo MČR 2017 (Stardano),
1. a 3. místo v kvalifikačním kole CSIJ Olomouc (140 cm - Stardano a Billy Baron Z),
2. místo Grand Prix CSIJ Salzburg (135 cm - Lexus),
1. místo CSI Wiener Neustad a Šamorín pro mladé koně (Cassi Boy),
1. místo CSI Arezzo (Huntsville Z),
1. místo Grand prix CSI Magna Racino (Taz Times)
*(CSI - závod na mezinárodní úrovni, J - kategorie junioři)Sofie Najmanová
2021 ALFA
2017-11-20 12:00:00

Sdílet na Facebook
© 2014 GYMNÁZIUM JANA PALACHA PRAHA 1, s.r.o.
Pštrossova 13/203, 110 00 Praha 1
studijní obor: 7941K41
ochrana soukromí