Gymnázium JANA PALACHA PRAHA 1 - učíme jinak
English versionGerman versionEspaňolVi?t

Seminář o poruchách příjmu potravy - spol. Anabell

pro první ročníky, ve středu 28. 1. 2015

Ve středu 28. 1. proběhne v prvních ročnících seminář s lektorkou společnosti Anabell o poruchách příjmu potravy. 1 alfa bude mít seminář 1. a 2. vyučovací hodinu a 1 beta 3. a 4. hodinu.

Poruchy příjmu potravy (nejznámější je bulimie a anorexie, ale existují i jiné formy) jsou nebezpečným onemocněním, které může v různých životních etapách postihnout každého z nás. Z hlediska genderového to není v současnosti výhradně "holčičí" nemoc, ale může postihnout i kluky. Období dospívání je pro rozvoj tohoto onemocnění velmi rizikové.

Domníváme se, že důležité vědět, jak zdravě jíst, jak si z jídla nedělat nepřítele a kam se obrátit v případě, že mám pocit, že by se tento problém mohl týkat mě samotného, anebo někoho blízkého. Kolem poruch příjmu potravy existuje také mnoho mýtů, studenti budou mít možnost na cokoli se zeptat.

Společnost Anabell spolupracuje s naší školou již několik let. Anabell poskytuje terapeutickou pomoc osobám s poruchami příjmu potravy i jejich rodinám, provozují internetové a korespondenční poradenství, nutriční poradnu, telefonickou krizovou pomoc, diskusní fórum atd. Více informací naleznete na:

www.anabell.cz
Sdílet na Facebook
© 2014 GYMNÁZIUM JANA PALACHA PRAHA 1, s.r.o.
Pštrossova 13/203, 110 00 Praha 1
studijní obor: 7941K41
ochrana soukromí