Gymnázium JANA PALACHA PRAHA 1 - učíme jinak
English versionGerman versionEspaňolVi?t

Milé studentky ze všech ročníků - čtěte!

Přemýšlíte občas nad tím, co bude, až ukončíte studium na tomto gymnáziu a případně po VŠ? Uvažujete o svém budoucím povolání?

Někdy je složité představit si, jak to chodí ve skutečném světě práce, jak fungují firmy a také bývá obtížné dostat se někam na stáž a zaměstnavatelé mnohdy po absolventech škol chtějí i praxi nebo alespoň zkušenost ze stáží. Mladý člověk po škole také bohužel občas musí čelit diskriminačním snahám zaměstnavatelů (nižší platy pro ženy, věková diskriminace, diskriminace z důvodu mateřství apod.).

Mám pro Vás nyní velmi zajímavou nabídku. Organizace Gender Studies pořádá pro studentky středních škol ojedinělou akci „Girls Day“, v rámci níž umožňuje návštěvu některých fungujících firem a organizací s následujícími možnostmi:

- vidět skutečné pracovní prostředí ve firmě nebo jiné instituci
- promluvit s jejími zaměstnanci
- představení pracovní náplně zajímavých pozic
- diskuse s lidmi z personálního oddělení (možnost získání cenných kontaktů do budoucna)
- ukázka praktické činnosti ve firmě či instituci

Půjde se do firem Avast, Telefonica, Průmstav a na Americkou a Německou ambasádu (dle Vašeho výběru).

INFORMACE OD ORGANIZÁTORŮ:
„Nahlédnete do denního chodu firem z technických oborů, kde je žen nedostatek a firmy je do svých týmů jen těžko shánějí. Dozvíte se, kde a jak najít v budoucnu dobře placenou práci, a že o vás zaměstnavatelé mají velký zájem. Získáte důležité kontakty a poradí vám i s výběrem studijního oboru. Poznáte nejrůznější pracovní pozice a získáte jasnější představu o tom, co byste chtěly po škole dělat. Technické obory jsou perspektivní a nemáte se čeho bát. Pokud vás zajímá architektura, IT, technologie, telekomunikace apod., nebo se chcete dozvědět o možnostech stáží a absolventských programů i pro středoškolačky ve firmách jako Telefonica O2, Avast nebo Průmstav i na netechnických pozicích, přijďte na Girls Day. A ještě jedna mimořádná akce v rámci letošního Girls Day s názvem „Ženy v diplomacii“. Na americké a německé ambasádě pro vás bude připravený speciální program, budete mít možnost promluvit si s lidmi s ambasády o jejich práci. Dozvíte se, co je potřeba udělat pro to, abyste se mohly stát diplomatkami, velvyslankyněmi, obchodními či kulturními atašé. Pokud vás láká kariéra v diplomacii, přijďte!“

Více na www.girlsday.cz.


AKCE PROBĚHNE V PÁTEK 25. DUBNA 2014 MEZI 9 - 12 HOD.(ze školy bych Vás uvolnila). Pozor, počet míst na akci je omezený, je třeba se rychle přihlásit. Hlásit se mohou studentky všech ročníků! Napište mi do čtvrtka 10. 4. na email: vitoskova@gjp1.cz nebo se přijďte domluvit do podkroví.

Někdy je velmi těžké, kamkoli na podobná pracoviště se dostat a získat skutečně pravdivé informace o daných pozicích, neváhejte využít tuto možnost.


Sdílet na Facebook
© 2014 GYMNÁZIUM JANA PALACHA PRAHA 1, s.r.o.
Pštrossova 13/203, 110 00 Praha 1
studijní obor: 7941K41
ochrana soukromí