Gymnázium JANA PALACHA PRAHA 1 - učíme jinak
English versionGerman versionEspaňolVi?t

Přednáška o autismu - seminář psychologie 27.3.

Milí seminárníci z psychologie,

ve čtvrtek 27. března navštíví seminář Mgr. Veronika Šporclová z organizace APLA Praha. APLA je zkratka pro Asociaci pomáhající lidem s autismem a cílem této instituce je poskytovat služby psychologické, psychiatrické, sociální a vzdělávací lidem s autismem a jejich rodinám.

Na tomto odkazu naleznete dokument o sdružení: http://www.praha.apla.cz/o-nas-6.html

Co je to autismus ?
Autismus je jednou z nejzávažnější poruch dětského mentálního vývoje. Jedná se o vrozenou poruchu některých mozkových funkcí. Porucha vzniká na neurobiologickém podkladě. Důsledkem poruchy je, že dítě dobře nerozumí tomu, co vidí, slyší a prožívá. Duševní vývoj dítěte je díky tomuto handicapu narušen hlavně v oblasti komunikace, sociální interakce a představivosti. Autismus doprovází specifické vzorce chování.

Na přednášce (která proběhne v obvyklém čase semináře – 14:40 – 16:15) získáte více informací o této poruše, dozvíte se, jak se diagnostikuje, jak se pracuje s dětmi a dospělými s autismem, budete mít možnost si popovídat také o tom, jak tento zdravotní problém prezentují média (jak je např. téma zpracováváno ve filmech) a také, jaké šance pro uplatnění v životě mají osoby s autismem.

Upozornění: Pokud někdo z Vás víte, že nebudete moci na seminář přijít (např. jste nemocní), pošlete mi zprávu emailem, potřebujeme znát dopředu počet účastnících se studentů!!!

Děkuji.


Sdílet na Facebook
© 2014 GYMNÁZIUM JANA PALACHA PRAHA 1, s.r.o.
Pštrossova 13/203, 110 00 Praha 1
studijní obor: 7941K41
ochrana soukromí