English versionGerman versionEspa�olVi?t

GEOLOGICKÁ EXKURZE PRVNÍCH ROČNÍKŮ 13.4.

Dalejské a Prokopské údolí

Na čtvrtek 13.4. (v čase 8.00 - 14.30) je naplánovaná pro 1 alfu a 1 betu terénní exkurze do Dalejského a Prokopského údolí Hlavním cílem bude prakticky společně poznávat tamní neživou i živou jarní přírodu.

Na našem putování z Řeporyj do Hlubočep nás z části doprovodí geolog, paleontolog a popularizátor přírodních věd p. Štěpán Rak, Ph.D. a tak jak bývá jeho dobrým zvykem nepůjde jen o teoretickou komentovanou procházku, ale studenti si budou moci vyzkoušet hledat zkameněliny a mnohé horniny také „osahat“.

Navštívíme lomy (Mušlovka, Černý lom aj.) a zbytek času procházky (při naší cca 9 km trase) věnujeme také botanice a povídání o ochraně této pražské přírodní památky.

Začátek: Sraz u školy v 8.00 (možnost přijít i na Smíchovské nám 8.35, příp. na Řeporyjské nádraží 9.00). (Student seznámí organizátorku písemně, na kterém místě se ke skupině přidá, ideální je před GJP)

Konec: cca 14.30, místo rozchodu Hlubočepy na tram zastávce. (Zjistit si odsud vlastní spoj domů nebo jet společně ke škole)

Co s sebou: outdoorové oblečení, trekovou obuv, pití + svačinu, kladívko (ideálně geologické), novinové papíry + sáčky (na nálezy hornin, zkamenělin), ochranné brýle (pracovní, čiré), pláštěnku/deštník, notes + tužku, příp. kapesné

Pedagogický dozor: Mgr. Pavla Jiránková, RNDr. Anna Koktová, CSc.


Sdílet na Facebook
© 2014 GYMNÁZIUM JANA PALACHA PRAHA 1, s.r.o.
Pštrossova 13/203, 110 00 Praha 1
studijní obor: 7941K41
ochrana soukromí