English versionGerman versionEspaňolVi?t

Madrid 2021 - aktuální informace

8. - 15. 10. 2021

Vážení rodiče, milí studenti,

blíží se čas našeho vzdělávacího zájezdu do Madridu, proto bychom Vám rády předaly základní informace.

V pátek 8. 10. odlétáme z Prahy ve 12:30 letem Iberia IB3219, na místě budeme v 15:35. Sraz na letišti je v 10.00. Zpět se za týden, tj. 15. 10., vracíme letem Iberia IB3218 v 8:45, v Praze bychom měli být v 11:45. V ceně letenek je zahrnuto zavazadlo do 23 kg na osobu a příruční zavazadlo.

Před odletem do Španělska je třeba vyplnit formulář na následujícím odkazu http://www.spth.gob.es/ Doporučujeme si stáhnout aplikaci co nejdříve a začít formulář vyplňovat již teď. Bez vygenerovaného QR kódu nebude možné odletět. Před příletem zpět do ČR bude potřeba vyplnit prijezdovyformular.cz

Ubytovaní budeme v apartmánech v centru Madridu (Hostal Madrid, calle Esparteros 6). V apartmánech je k dispozici kuchyňka, studenti si tedy mohou vařit jídlo, pokud nezvolí jídlo v některém z přilehlých tapas barů.

Máme v plánu mimo jiné navštívit například Museo del Prado, královský palác v Madridu nebo celodenní výlet do Toleda či do El Escorialu.

V již zaplacené ceně mají studenti zahrnuto:

- Doprava (letenky, jízdenky z letiště a zpět, doprava po Madridu, doprava do Toleda či El Escorialu)

- Vstupy do různých památek a muzeí

- Cestovní pojištění

Situaci nám samozřejmě komplikuje covid. Vycházíme z aktuální situace a aktuálních nařízení, u kterých příliš velké změny neočekáváme. Co to pro nás prakticky znamená a jaká to s sebou nese rizika, se kterými je potřeba počítat:

- Neočkovaní studenti se musí před odletem do Madridu otestovat a při nástupu do letadla se prokázat negativním testem. Ostatní se musí prokázat očkovacím certifikátem nebo uznaným dokladem o prodělání Covidu v dané lhůtě.

- Neočkovaní studenti se buď budou muset otestovat v Madridu pro cestu zpět do Česka nebo do 5 dnů v ČR (pokud jim mezitím nenabude platnosti očkování) – tento test budou muset nést na vlastní náklady, v rozpočtu výletu s ním nebylo počítáno (i z důvodu, že někteří studenti jsou již očkovaní a test nebudou muset podstoupit). V tomto ohledu prosím sledujte aktuální nařízení ze strany ČR.

- Může nastat situace, že student neodletí do Madridu.

- Může nastat situace, že student nebude moci odletět zpět do Česka, pokud mu vyjde pozitivně test v Madridu – v takovém případě musí zůstat v Madridu. Bude to znamenat další náklady za ubytování a novou letenku. V takovém případě by s ním v Madridu zůstal jeden z vyučujících a postupovali bychom individuálně. Věříme, že taková situace vůbec nenastane.

- Z toho důvodu zajišťujeme cestovní pojištění, které poskytuje částečné pokrytí covidových nákladů, ale určitě se nebude jednat o stoprocentní pokrytí navýšených výdajů.

Další drobnou, ale spíše úsměvnou komplikací našeho výletu jsou volby, které budou probíhat přesně v době našeho odjezdu. Počítáme s návštěvou ambasády, studenti jsou informovaní o nutnosti vyřídit si voličský průkaz, pokud volit chtějí (v případě plnoletých studentů). Zejména pro prvovoliče bude nepochybně zážitek volit na ambasádě.

Doba covidová nám celý výlet lehce komplikuje, ale věříme, že vše proběhne v klidu, v pohodě, bez problémů a užijeme si cestu naplno.

Margarita Martínez, Lucie Tutrová a Barbora Padilla

Sdílet na Facebook
© 2014 GYMNÁZIUM JANA PALACHA PRAHA 1, s.r.o.
Pštrossova 13/203, 110 00 Praha 1
studijní obor: 7941K41
ochrana soukromí