English versionGerman versionEspaňolVi?t

DISCOVER 2020

účast naší studentky K.Svobodové

Letošní rok jsem měla možnost se podruhé zúčastnit Letní akademie Discover. Tato akademie se pořádá o prázdninách a slouží studentům středních škol, aby se mohli rozmyslet co by je bavilo v budoucím životě. Určitě si říkáte, že byste se nechtěli učit o prázdninách, ale Discover není o učení! Jde o příležitost se rozvíjet zábavnou formou a zjistit něco o sobě a dostat nadhled do určitých typů profesí, ať už se jedná o právo, inženýrství, umělou inteligenci nebo medicínu. Vybírají se dva kurzy, které studenta nejvíce zajímají a těm se věnuje po dobu celého týdne dopoledne. Zvolila jsem si kurz medicíny a zvládání krizových situací, protože se rozhoduji pro budoucí studium mezi přírodovědeckou fakultou a medicínou. Moje volba kurzu medicíny na Discoveru mě přesvědčila o tom, že bych zkusila přijímačky na medicínu a myslím, že by mě tato profese naplňovala. Na Discoveru jsem také poznala spousty nových přátel a inspirativních kamarádů. Podle mého názoru je Discover skvělá příležitost, jak se rozhodnout, pokud student váhá mezi obory nebo vůbec neví, čemu by se chtěl v životě věnovat.

Kvůli korona krizi se letní akademie konala pro české studenty v ČR, ale za normální situace je možnost se zúčastnit akademie na Slovensku se Slováky, nebo mezinárodního termínu, který je v angličtině.

Za mě osobně patří Discover mezi nejoblíbenější části prázdnin. Letos jsem přijela z tohoto týdne plná motivace k dalšímu rozvíjení sebe sama. Ovšem Discover není jenom o prázdninách, pokud člověk chce, tak se může zúčastnit akcí i přes rok. Letos byl dokonce i nabídnut mentoring studentům v průběhu školního roku, což mi připadá jako super aktivita.
Určitě pojedu na Discover i příští rok, i když budu mít po přijímačkách na vysokou školu. Opět se těším se na super týden plný zážitků a fajn lidí.


K.Svobodová, třída 4.B

Sdílet na Facebook
© 2014 GYMNÁZIUM JANA PALACHA PRAHA 1, s.r.o.
Pštrossova 13/203, 110 00 Praha 1
studijní obor: 7941K41
ochrana soukromí