Gymnázium JANA PALACHA PRAHA 1 - učíme jinak
English versionGerman versionEspaňolVi?t

Juniorská Univerzita Karlova - ohlédnutí absolventky z naší školy

zaměření přírodovědně -lékařské

"Od září do prosince 2019 jsem se zúčastnila série přednášek od fakult UK v rámci Juniorské Univerzity Karlovy. Vybrala jsem si zaměření přírodovědně-lékařské, ale lze si vybrat i humanitně-společenské či se dokonce zapojit do obou programů.
Přednášky probíhaly jednou týdně. Díky zapojení fakult z různých oborů se podařilo pokrýt široké spektrum témat od čistě medicínských nebo lehce etických, zabývajících se právy pacientů, či těch ohledně zdravého životního stylu, přes biologická, fyzikální až třeba po to, jak fungují informační zdroje ve světě vědy.
Samotné přednášky byly vedeny v atmosféře univerzity, ale stále udržované ve spojení s vědomostmi studenta střední školy. Zároveň vždy přednášející využili čas na představení svých fakult.
Pokud si chcete opravdu prohloubit znalosti, mít možnost ptát se odborníků, tohle je skvělá příležitost. Po absolvování programu můžu doporučit každému, kdo se zajímá obecně o přírodní vědy, nevadí mu bádat ve více oborech, a kdo ví, někomu i takováhle zkušenost může pomoci se rozhodnout pro tu správnou fakultu."

A.Tomášková,třída 4.ASdílet na Facebook
© 2014 GYMNÁZIUM JANA PALACHA PRAHA 1, s.r.o.
Pštrossova 13/203, 110 00 Praha 1
studijní obor: 7941K41
ochrana soukromí