Sport: Tenis

Specializace (post): Dvouhry

Klub: LTC Modřany 2005

Trenér: Petr Novák

K tenisu jsem se nedostal, jako mnoho jiných, po přemluvení rodiči, či přímo dotlačení rodiči, aby jejich děti hrály tento sport, byly v něm nejlepší a měly ho rády. Ne. Já jsem různě střídal sporty od jednoho roku gymnastiky přes 2 a půl roku bojového sportu Take-Wondo, až po balet. Těsně před svými jedenáctými narozeninami jsem si našel sport, ve kterém se běhá za míčkem a člověk se ho snaží trefit na protihráčovu polovinu, ten sport se jmenuje tenis. Naprosto jsem si ho zamiloval a cítil jsem, že to je ten sport, který vystihuje moji osobnost, a dokážu se během něj tedy uvolnit. Proto jsem u něj zůstal dalších 6 let a snažím se v něm zlepšovat a nastavovat si v něm nové cíle. Týdně strávím na tenise 12 hodin, ale v dnešním tenise je zápas, turnaj, nebo trénink úzce spjat s posilováním, protahováním, běháním a obecně prací mimo kurt. Bez toho to nejde.

Po šesti letech tenisu jsem v klubu LTC Modřany 2005 a tento klub je 3. ze všech pražských tenisových klubů. Těsně za Olympem Praha a Spartou Praha. Můj trenér se jmenuje Petr Novák a trénuji s ním převážně v Řeporyjích. Občas dojíždím do svého klubu na přátelské zápasy a další tréninky. Vyhrál jsem v ČR dva turnaje ve dvouhře v dorostenecké kategorii (15-18let) a dvakrát jsem byl ve finále. Poslední turnaj, který jsem vyhrál, byl v Kutné Hoře. Šlo o poslední turnaj sezóny a finále jsem hrál 3 hodiny.

Mým budoucím cílem je se tuto sezónu umístit v Top 50 v České republice. Myslím si, že na to mám a jsem toho schopný.