Gymnázium JANA PALACHA PRAHA 1 - učíme jinak
English versionGerman versionEspaňolVi?t

Mensovní seminář pro nadané studenty - jaro 2019 - účast Aleše Trny

Ve dnech 30.5. až 4.6. jsem se zúčastnil již podruhé přednáškového semináře se zaměřením na technické předměty, který je pořádán Mensou ČR s podporou MŠMT. Tento seminář se pořádá dvakrát do roka a je naplněn jak přednáškami, tak exkurzemi doprovozoven z těchto oborů. Součástí semináře je zároveň práce v týmu. Na začátku semináře si týmy účastníků zvolí vědecko-technický projekt a na něm během semináře pracují. Přestože je seminář pořádán Mensou, členství v ní není povinné.

Zahájení proběhlo 30.5. na nádraží Ostrava-Svinov a hned první den jsme šli na exkurzi. Navštívili jsme JOB AIR Technic, což je firma, která se zabývá leteckým průmyslem a opravou letadel. Večer jsme přijeli na hotel a byli jsme rozřazeni do týmových projektů. Já si vybral Digitální elektroniku- arduino.

Druhý den dopoledne byly dvě přednášky. Jedna o tom, jak číst a překládat odborné, vědecké články v angličtině a následovala přednáška o matematickém modelu teorie relativity- Minkowského prostoročase. Odpoledne jsme měli přednášku s biologickým tématem,a to o obojživelnících Střední Ameriky. Poté jsme pracovali na týmových projektech

Třetí den jsme navázali na včerejší přednášku přednáškou o speciální a obecné teorii relativity a také přednáškou o nenewtonovských kapalinách. Odpoledne byla opět přednáška z biologického soudku,a to o genetickém výzkumu eukaryotických mikroorganismů.

Čtvrtý den byl v duchu prací na týmových projektech. Byla jenom jedna přednáška,a to o matematické analýze. Večer bylo představení výsledků týmových projektů.

Pátý den byl dnem závěrečným. Dopoledne byla exkurze do Dolní oblasti Vítkovic. Akce byla ukončena opět na nádraží Ostrava-Svinov.

Celkově bych akci zhodnotil jako ohromně přínosnou a doporučoval bych ji každému, koho zajímají přírodní vědy. Pokud by měl kdokoli nějaké doplňující otázky, neváhejte mě oslovit nebo mě kontaktovat přes studentský mail nebo sociální sítě.

Aleš Trna, třída 2.ASdílet na Facebook
© 2014 GYMNÁZIUM JANA PALACHA PRAHA 1, s.r.o.
Pštrossova 13/203, 110 00 Praha 1
studijní obor: 7941K41
ochrana soukromí