Gymnázium JANA PALACHA PRAHA 1 - učíme jinak
English versionGerman versionEspaňolVi?t

Denisa Tobková

Jméno: Denisa Tobková

Sport: Balet

Další: Moderní tanec

Škola: JK Baller Master Program

Trenéři/lektoři: Jana Kůrová, Nela a Petr Strnadovi a Pavel Strouhal

Pocházím ze sportovní rodiny, a proto se věnuji sportu odmalička. Začínala jsem tenisem a pokračovala lyžováním. Ovšem vzhledem k mé drobné konstituci jsem se nakonec rozhodla pro balet.

V 11 letech jsem nastoupila do Baletní přípravky Národního divadla a postupně přešla do Baletní akademie Adély Pollertové. Vzhledem k mému rozhodnutí nestudovat na Taneční konzervatoři jsem začala intenzivně trénovat s bývalou primabalerínou ND, vítězkou několika prestižních mezinárodních baletních soutěží, Janou Kůrovou. V současné době je mojí pedagožkou a hlavní lektorkou. Připravuje mě na profesionální uměleckou dráhu.

Zaměřuji se hlavně na klasický balet a současně zvládám i moderní tanec. I když se to možná nezdá, tak i v baletu jsou celostátní i mezinárodní soutěže, na které posledních pár let jezdím (třeba ve Frankfurtu na soutěži SPERA jsem obdržela 2. a 3. místo). Tento rok mě jich ještě několik čeká (např. IBC Varna v Bulharsku nebo soutěž VIBE ve Vídni), nemluvě o těch dalších.

Trénuji minimálně 3 hodiny denně. Odborný trénink zahrnuje technickou virtuozitu i scénickou praxi, ve které se seznamuji s tvůrčím přístupem k jednotlivým baletním inscenacím. Během jednoho roku jsem nastudovala variance ze známých světových baletů jako je Spící krasavice, Don Quijote nebo fragment Diana a Aktéon z díla La Esmeralda. K tomu jěště přidávám neoklasiku, moderní tanec a strečink, který je nepostradatelnou součástí tréninku.Denisa Tobková

2018-09-03 16:44:48

Sdílet na Facebook
© 2014 GYMNÁZIUM JANA PALACHA PRAHA 1, s.r.o.
Pštrossova 13/203, 110 00 Praha 1
studijní obor: 7941K41
ochrana soukromí