Gymnázium JANA PALACHA PRAHA 1 - učíme jinak
English versionGerman versionEspaňolVi?t

Komiksová soutěž Bohouš a Dáša mění svět: Co pro mne znamená demokracie?

Baví tě komiksy? Pálí tě, co se děje kolem nás? Máš konkrétní nápady, jak se mohou věci kolem tebe měnit? Zúčastni se naší komiksové soutěže!

Vzdělávací program Varianty vyhlašuje 8. ročník soutěže Bohouš a Dáša mění svět pro žáky a studenty základních a středních škol. Letošním tématem je: Co pro mne znamená demokracie?

V letošním roce si připomínáme 100 let od vzniku samostatné Československé republiky. Jaké zkušenosti a jaká ponaučení si z uplynulého století odnášíme? Jaké výzvy na nás a demokracii čekají?

Pokus se ztvárnit, co pro tebe demokracie znamená, kdo ji tvoří a kdo se na ní může (či musí) podílet, aby fungovala? Co by se vlastně stalo kdyby demokracie fungovat přestala? Zamysli se nad tím, co demokracii prospívá a co ji ohrožuje? Na jakých hodnotách a principech demokracie stojí? Jak ovlivňují demokracii události ve světě?

Jak se demokratické principy odráží u vás ve škole? Jak mohou demokratické principy ve škole podpořit žáci, učitelé nebo rodiče? A jak se na demokracii podílíš ty sám?

Uzávěrka přihlášek a zasílání komiksů je 24. 10. 2018. Slavnostní vernisáž výstavy nejzajímavějších soutěžních komiksů letos proběhne v pondělí 12. 11. 2018 v galerii v Jindřišské věži na Praze 1.

On-line přihlášku a další užitečné materiály (v souborech ke stažení pravidla soutěže, Desatero dobrého komiksu a text o komiksových hrdinech Bohoušovi a Dáše) najdete zde:

https://www.varianty.cz/projekty/85-komiksova-soutez-bohous-a-dasa-meni-svet


Realizace soutěže je podpořena z prostředků České rozvojové agentury a Ministerstva zahraničních věcí v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce.

PhDr. Nora Jakobová
Vedoucí ŠPP, psycholožka, kariérová poradkyně
2018-10-02
Sdílet na Facebook
© 2014 GYMNÁZIUM JANA PALACHA PRAHA 1, s.r.o.
Pštrossova 13/203, 110 00 Praha 1
studijní obor: 7941K41
ochrana soukromí