Gymnázium JANA PALACHA PRAHA 1 - učíme jinak
English versionGerman versionEspaňolVi?t

Viktor Veniger

Jméno: Vitkor Veniger

Sport: Fotbal

Specializace (post): Střední obránce / stoper

Klub: Fk Dukla Praha

Trenér: Richard Polák

Popis dosavadní kariéry od prvních krůčků:

Moje první kroky byli u nás na zahradě, kde mě učili všichni kopat do míče, především babička s dědou. Z naší zahrady mám mnoho skvělých zažitků. První krok do fotbalovu opravdového byl do klubu Ac Sparta Praha, kam mě přivedl táta.

Pamatuji si, že jsem celou cestu na první trénink prospal a po probuzení nevěděl, co se děje. Dnes jsem nesmírně rád, že mě táta na fotbal dovedl. Ve Spartě jsem byl od roku 2005 až do roku 2015, po neshodách jsem musel odejít do Fk Admira Praha na hostování, kde jsem strávil jeden rok. Byla to zkušenost k nezaplacení. Poznat nový styl fotbalu, hráče, ale i zázemí byla obrovská změna. Přece jenom se jednalo o přestup z prvoligového klubu do divizního Prioritou pro mě bylo hrát. V zimě 2016 jsem šel na zkoušku do Dukly Praha a uspěl jsem, dnes za ní hraji na postu stopera, což je pro mě nezvyk. V ostatních týmech jsem vždy spíše “piloval lajnu”. Neumím si představit kde jinde v čechách bych dnes chtěl být než na Dukle. Především práce s mládeží je velice kvalitní.

Úspěchy:

Za svůj zatím největší úspěch považuji cenu za nejlepšího hráče na turnaji v Itálii, kde jsme s Duklou toto léto hráli. V minulosti jsem toto ocenění získal I na jiných turnajích.

Čas obětovaný sportu v jednom týdnu:

4x týdně 2 hodiny trénink, zápas o víkendech, Hanspaulka, 1x týdně trénink thajského boxu

Ambice/čeho chci dosáhnout:

Jednou bych se chtěl stat hráčem prvoligového celku alespoň v ČeskuViktor Veniger
2020 ALFA
2016-11-01 16:44:48

Sdílet na Facebook
© 2014 GYMNÁZIUM JANA PALACHA PRAHA 1, s.r.o.
Pštrossova 13/203, 110 00 Praha 1
studijní obor: 7941K41
ochrana soukromí