Gymnázium JANA PALACHA PRAHA 1 - učíme jinak
English versionGerman versionEspaňolVi?t

Caroline Straubová

Jméno: Caroline Straubová

Sport: Alpské lyžování

Specializace (post): Slalom (sl), Obří slalom (gs), Super-g (sg)

Klub: Záhrobský Racing (Ski Avia)

Lyže: Atomic

Trenéři: Ricardo Šebor, Petr Záhrobský, Milan Polívka (kondiční trenér)

Popis dosavadní kariéry od prvních krůčků:

K alpskému lyžování mě přivedl můj tatínek. Po vzoru staršího bratra, také závodního lyžaře, mě tatínek postavil na lyže hned, jak jsem se naučila chodit. Byly mi dva roky. Dva roky jsem se učila lyžovat a začala jsem pravidelně trénovat, ve čtyřech letech jsem se zúčastnila svých prvních závodů. Do šesti let mě trénoval stále jenom tatínek. Když jsem dostala svou první závodní kombinézu, přestoupila jsem do teamu k Filipu Markovi, který trénoval mě i mého bratra. Nevýhodou bylo, že se mnou jezdili jen junioři (17-21let) a dokonce i moje minulá trenérka Daniela Marková. U Filipa jsem jezdila do svých deseti let. Potom jsem odešla do teamu, kde byly děti stejné věkové kategorie jako já, byli jsme čtyři. Tento team mě posunul dopředu výsledkově i fyzicky, ale po třech letech jsem cítila, že se nikam dále neposouvám, znovu jsem se tedy vrátila zpět k Filipu Markovi, který ale stále trénoval a trénuje juniory. Nás žáky začala trénovat jeho dcera Daniela Marková, která již ukončila svoji reprezentační karieru účastí ve světovém poháru a na mistrovství světa v alpských disciplínách. Daniela (Danča) mě posouvala také stále výš a výš, ale nyní se rozhodla založit si rodinu, tudíž jsem opět musela změnit oddíl. V současné době tedy trénuji s Petrem Záhrobským a doufám, že mé výsledky půjdou jen vzhůru.

Úspěchy:

2. místo na MČR ve slalomu, 1. místo na MČR ve slalomu, 2x 3. místo na MČR v super-g, 3. a 4. místo na mezinárodních závodech v Záhřebu, 3. místo v ČR v celkovém žebříčku, 1. a 2. místo na mezinárodních závodech v Zauchensee, 4. místo na MČR v obřím slalomu, 3. místo v super-g a 3. místo v obřím slalomu na MČR, 1.místo na mezinárodních závodech v Filzmoosu v Rakousku.

Čas obětovaný sportu v jednom týdnu:

můj program se liší, záleží na tom, zda se jedná o týden na horách, nebo týden, kdy jsem v Praze.
1. týden v Praze(suchá příprava)- 18 hodin
2. týden na horách(lyže + suchá příprava)- 56 hodin

Ambice/čeho chci dosáhnout:

Asi jako sen každého sportovce, je i mým snem dostat se v lyžování co nejdále například na olympijské hry či mistrovství světa.Caroline Straubová
2020 ALFA
2016-11-01 16:44:24

Sdílet na Facebook
© 2014 GYMNÁZIUM JANA PALACHA PRAHA 1, s.r.o.
Pštrossova 13/203, 110 00 Praha 1
studijní obor: 7941K41
ochrana soukromí