Gymnázium JANA PALACHA PRAHA 1 - učíme jinak
English versionGerman versionEspaňolVi?t

Setkání s praxí - Girls Day 2016

Reflexe studentek

Dne 28. 4. 2014 měly možnost studentky GJP zažít jedno dopoledne ve firmách a institucích z oblasti technických a IT oborů. Girls Day je každoročně pořádán organizací Gender Studies a naše studentky se ho účastní již potřetí. Nepropásněte termín příští rok (duben 2017).

Zde jsou jejich reflexe:

"Girlsday proběhl lépe, než jsem si dokázala představit. Jsem ráda, že jsem se mohla zapojit, jelikož jsem načerpala spoustu nových zkušeností, zážitků a mám tak díky tomu větší povědomí o tom, jak to ve firmách podobného typu chodí. Nejvíce se mi líbily inspirativní příběhy žen, které nikdy technicky obor nestudovaly a přesto se dostaly do okruhu IT, či podobných vysoce postavených pozic. Girlsday s radostí a novým očekáváním navštívím příští rok znovu, už se těším." (Katka Vrbová, 1A)

"Rozhodla jsem se pro návštěvu firmy T-Mobile a to především proto, že je tato firma již dlouho mým mobilním operátorem. Nejzajímavější částí celého programu pro mne byla závěrečná přednáška. Dozvěděla jsem se, že firma se nerealizuje pouze ve vyvíjení nových tarifů a tak podobně, ale že se především realizuje ve vyvíjení rychlejších datových sítí a snaží se na trh přinést i nové produkty (např. brýle pro zobrazení virtuální reality). V rámci přednášky nám byl představen vývoj sítí 1G – 4G (sítě první až čtvrté generace) a síť 5G (síť páté generace), která by měla přijít na trh v roce 2020. Dále nám byly představeny výše uvedené brýle pro zobrazení virtuální reality, které vyrábí firma HTC a měly by přijít na trh již letos na podzim. Aby nám byly brýle a jejich funkce více přiblíženy, pustil nám přednášející několik videí, kde bylo názorně ukázáno, jak jednoduše se můžeme za pomocí technologie během několika málo sekund dostat do kompletně jiného světa. Přednáška zahrnovala i ukázku práce s hologramem.Pro mne osobně byla celá akce i tento rok velmi vydařená. Chtěla bych proto ostatním studentkám naší školy akci rozhodně doporučit. Akce není určena jenom pro dívky, které už teď ví, že se IT budou věnovat i později ve svém životě. Je určena i pro dívky, které se teď cítí být spíš humanitně zaměřené (do této kategorie spadám shodou okolností i já). Pokud nevíte, jaké profesi se budete ve svém životě věnovat, je dobré se do jedné z firem jít podívat. Otevře vám to více možností pro budoucí práci i studium. Celá akce se mi velmi líbila a doufám, že budu mít i příští rok šanci se v rámci Girls Day opět do nějaké z firem podívat." (Eliška Brouns, 2A, zkráceno)


Sdílet na Facebook
© 2014 GYMNÁZIUM JANA PALACHA PRAHA 1, s.r.o.
Pštrossova 13/203, 110 00 Praha 1
studijní obor: 7941K41
ochrana soukromí