Gymnázium JANA PALACHA PRAHA 1 - učíme jinak
English versionGerman versionEspaňolVi?t

Girls Day 2015 - zkušenost studentky GJP

návštěva firmy Avast Software, s.r.o.

Ve čtvrtek 23. dubna 2015 jsem měla tu čest navštívit největší pobočku antivirové společnosti Avast na světě, v Praze na Budějovické ulici. Dorazila jsem do příslušného patra a místnosti, kde na nás všechny čekalo bohaté občerstvení. Po krátkém uvítání slečny Kamily jsme měly možnost vyzkoušet si první úkol, co stojí na začátku kariéry každého zaměstnance Avastu: zachránit vajíčko. Doslova. Za pomoci papíru, brček a lepenky jsme měly zajistit, aby se vajíčko po pádu ze dvou metrů nerozbilo. Povedlo se!

Následovala prohlídka budovy s popisem jednotlivých pozic a s rozhovory se zaměstnanci. Poté jsme si vyslechly užitečnou přednášku o tom, jak má či nemá vypadat správný životopis a na co se zaměstnavatelé zaměřují při výběru z kandidátů. Rozdané vzorky životopisů jsme si mohly odnést. Následně nás navštívily některé ze zaměstnankyň Avastu a vyprávěly nám, jak se nadchly pro informační technologie a jak probíhaly jejich kariérní začátky. Poté jsme pozorovaly, jak vlastně programování vypadá v praxi a společně jsme vytvořily jednoduchý prográmek. Pak následoval čas na otázky a odpovědi, vyplňování dotazníčků a oběd.

Nejzajímavější mi přišlo povídání se zaměstnanci a také tvorba životopisu, což se hodí do života, i kdyby jsme se nerozhodly pro práci v IT. V této oblasti průmyslu ženy nejsou tolik zastoupeny, což je škoda, protože můžou nabídnout i další jiné kvality, které se u mužů zas tak často nevidí. Celkově se mi program moc líbil a určitě byl pro mě velkým přínosem. Doufám, že v dalších letech v rámci Girls Day budu mít možnost navštívit více firem či škol.

Tereza Kopečná, 1 alfa


Girls Day organizuje spol. Gender Studies (http://www.genderstudies.cz/), příští akce by měla proběhnou zase za rok na jaře (duben 2016).Sdílet na Facebook
© 2014 GYMNÁZIUM JANA PALACHA PRAHA 1, s.r.o.
Pštrossova 13/203, 110 00 Praha 1
studijní obor: 7941K41
ochrana soukromí