Gymnázium JANA PALACHA PRAHA 1 - učíme jinak
English versionGerman versionEspaňolVi?t

Bojovka Lost in Prague

manuál pro učitele


Pro koho je bojovka určena?
Bojovka Lost in Prague je určena pro děti základních škol druhého stupně. Pro bojovku jsme vybrali klidné místo park Petřín, kde lze strávit příjemné odpoledne s žáky a něčemu novému se naučit. Bojovka má 15 stanovišť.

Co budete na bojovku potřebovat?
Pro splnění bojovky potřebujete mobil s internetem a aplikaci ActionBound, která je zdarma přístupná pro Android i pro Apple. Po stáhnutí aplikace klikněte na „Bounds nearby" a vyberte „Lost in Prague". Bojovku můžete plnit jako celá třída nebo rozdělit žáky do skupinek. Každá skupinka potřebuje jen jedno zařízení s aplikací ActionBound.

Jak bojovka probíhá?
Aplikace dětem zadává úkoly typu „kolik bylo obětí komunismu v letech 1948-1989?" a podobně. Žáci hledají stanoviště na Petříně a řeší úlohy na místě. Pokud odpoví správně, získají určitý počet bodů. Pokud špatně, ukáže se jim správná odpověď.
Splnění celé bojovky zabere asi hodinu a půl. Začátek bojovky je na Petříně u pomníku obětí komunismu (tramvajová zastávka Újezd). K dalším stanovištím jsou žáci nasměrování aplikací ActionBound. Konec bojovky je nahoře u Petřínské rozhledny. Po splnění posledního stanoviště se žákům ukáže počet dosažených bodů, které žáci ukážou učiteli. Výsledky je možné také zaslat na email učitele. Doporučujeme si bojovku předem vyzkoušet z domova a seznámit se s otázkami.

Výsledek pro první otázku: 381 469

Studenti GJP přejí hezký výlet a slunečné počasí!Mgr. Martina Habartová
správa sociálních sítí
2012-12-31
Sdílet na Facebook
© 2014 GYMNÁZIUM JANA PALACHA PRAHA 1, s.r.o.
Pštrossova 13/203, 110 00 Praha 1
studijní obor: 7941K41
ochrana soukromí