Gymnázium JANA PALACHA PRAHA 1 - učíme jinak
English versionGerman versionEspaňolVi?t

Multikulturní trh - poděkování

V pondělí 12. 12. se uskutečnil na GJP již tradiční Multikulturní trh. Cílem této akce je poskytnout zejména novým studentům prostor pro prezentaci své rodné země, země, ze které pochází jejich rodina či země, ve které dlouhodobě žili a zároveň tak informovat diváky z řad studentů a učitelů o zvycích, tradici, historii a zajímavostech z daných zemí. Do prvních ročníků letos nastoupilo velké množství studentů s původem z různých zemí, prezentace byly velice pestré, týkaly se nejen evropských, ale také velmi vzdálených a pro nás velmi exotických zemí. Prezentace byly v mnoha případech velmi precizně připravené a kromě obrazového a zvukového materiálu nám studenti přichystali i pokrmy, které jsou pro daný stát typické, děkujeme!

Letos jsme se měli možnost dozvědět mnoho zajímavostí z Německa, Ruska, Srbska, Afghánistánu, USA, Nepálu, Korey, Angoly, Gruzie a Arménie.

Kromě prezentací jednotlivých zemí si někteří studenti připravili postery s multikulturní tématikou, např. tématem různých subkultur či menšin. Viděli jsme např. postery na téma Hippies, Punk, Kulturní šok, Stáří, Menšiny v ČR, Závislosti atd.

Všem prezentujícím studentům patří velký dík, stejně jako všem, kteří se přišli na trh podívat!!!Sdílet na Facebook
© 2014 GYMNÁZIUM JANA PALACHA PRAHA 1, s.r.o.
Pštrossova 13/203, 110 00 Praha 1
studijní obor: 7941K41
ochrana soukromí