Gymnázium JANA PALACHA PRAHA 1 - učíme jinak
English versionGerman versionEspaňolVi?t

Zpráva ze soustředění GJP VOICES

Soustředění GJP Voices

Píše se magické datum 11. 11. 2011. Za podzimního soumraku se na Smíchovském nádraží schází na první pohled nesourodá skupina entusiastických mladých lidí. Přes mírné počáteční zmatky všichni nasedáme do stejného autobusu a vyrážíme směrem Štěchovice, na naše léty prověřené útočiště. Cesta je klidná, měsíc je obrovský a my si krátíme čas intelektuálními diskusemi. Namátkově vybírám některá témata: klasické horory, Almodovar, dekadence, Melancholia, třetí světová válka atd.

V této zádumčivé atmosféře přijíždíme do místní školy, kde máme po utáboření ve třídě ještě ten večer první zkoušku. Celý víkend se zaměřujeme na vánoční koledy a africké tradicionály. Za hojného dopování čajem zkoušíme 3x denně, po dvou až čtyřech hodinách. Ti méně líní z nás ve volném čase chodí na procházky do okolí za účelem získání pitoreskních fotografií. Na obědy chodíme do naší oblíbené (a jediné) místní restaurace s vyhlášenou čínskou kuchyní. Večery věnujeme vzdělávacím hrám rozvíjejícím náš intelekt, jako je například pověstné Žouželení.
V neděli odpoledne jedeme zpět do Prahy a optimistickou náladu nám nemůže pokazit ani autobus dokazující, že počet obyvatel této planety nedávno překročil sedm miliard (z nichž velká část se rozhodla nastoupit právě do tohoto spoje). Vracíme se spoustou zážitků, fotek a s pocitem, že jsme zase udělali něco víc pro úspěšné přežití blížících se vánočních koncertů.

Klára Fleková, 3.Beta

FOTA


Sdílet na Facebook
© 2014 GYMNÁZIUM JANA PALACHA PRAHA 1, s.r.o.
Pštrossova 13/203, 110 00 Praha 1
studijní obor: 7941K41
ochrana soukromí