Gymnázium JANA PALACHA PRAHA 1 - učíme jinak
English versionGerman versionEspaňolVi?t

COMENIUS: Edinburgh zdraví!

zprávy z mise

Pondělí, 3.10.2011

V pondělí jsme se letecky přenesli s přestupen ve Frankfurtu do Edinburghu. Let byl příjemný, služby perfektní a bezproblémové.
Na letišti v Edinburghu jsme hned po opuštění letištní haly pochopili, že se v tomto týdnu asi moc nezahřejeme. Foukal studený vítr.
Byli jsme očekáváni našimi hostitelkami, které nás odvezly mikrobusem na hotel. Popis hotelu si asi nechám na zvláštní kapitolu. Hlavně až budou nějaké fotky. Byli jsme všichni velmi příjemně překvapeni.
Večer jsme vyrazili do centra na večeři. Musíme si rychle zvyknout na jízdu v levém pruhu. Obzvláště ti, co mají řidičský průkaz, zatínají nehty do sedadel a tiše si pro sebe opakují: To je v pořádku, to je v pořádku...
Po návratu do hotelu jsme vyzkoušeli připojení na net, ovšem za chvíli nás únava zahnala do postele.

Úterý, 4.10.2011

Venku fučí studený vítr a honí při tom tmavá mračna. Vstáváme a těšíme se na snídani. Volíme mezi kontinentální a anglickou.
Vydáváme se busem do Stevenson College. Zde se setkáváme se všemi. Německá skupina se skládá z dvou učitelek a dvou studentek. Probíhá běžné setkání. Po obědě odjíždíme školním busem na výlet do Crannog Center. http://www.crannog.co.uk/
Vracíme se večer, dáváme si typická skotská jídla a vydáváme se na "gohst tour" po Edinburghu.
Pak konečeně do hotelu, krátká půlnoční pracovní schůzka a spánek.


Středa, 5.10.2012

FOTA

Bc. Vít Janda
2011-10-04
Sdílet na Facebook
© 2014 GYMNÁZIUM JANA PALACHA PRAHA 1, s.r.o.
Pštrossova 13/203, 110 00 Praha 1
studijní obor: 7941K41
ochrana soukromí